Folyóvízi feederezés

Danius

Folyóvízi feederezés

Hozzászólás Szerző: Danius » 2017.09.22. 12:35

Csak hogy legyen egy kis szakmai is! :)
Szerintetek Dunán 20-as fonottba mennyire kap bele a sodrás?
Mármint csak az lenne a dobon.
Gondolom ahhoz kéne valami erőgumit is beiktatni az előke és a fonott közé igaz?
Tiszán nem kellett még efféle dolgokat használnom, azért kérdem. :)

Danius

holi

Re: Folyóvízi feederezés

Hozzászólás Szerző: holi » 2017.09.26. 18:40

Danius írta:
2017.09.22. 12:35
Csak hogy legyen egy kis szakmai is! :)
Szerintetek Dunán 20-as fonottba mennyire kap bele a sodrás?
Mármint csak az lenne a dobon.
Gondolom ahhoz kéne valami erőgumit is beiktatni az előke és a fonott közé igaz?
Tiszán nem kellett még efféle dolgokat használnom, azért kérdem. :)

Danius
Szia Dani !

Én sajnos egyre ritkábban pecálok feederrel, főleg folyóvizen, de az biztos, hogy a tavaszi DNHT-n a sok genya szösz a monofil főzsinórom gajravágta ~ 30-40 m hosszban, hiába nagy gyűrűs a DG nehézbombázó feederbot. Szerintem egyébként a 15-ös fonott is elég lehet, nincs szükség 20-asra ! Az erőgumi alap, mert sem az XXH bot, sem a fonott nem segít a puhaszájú keszeg kiszedéséhez vagy egy vékonyabb monofil előke megőrzésében, akár egy kicsit nagyobb keszeg esetén is ! Ha a mostani DNHT miatt kérdezed, ott egyébként csak a dobó lesz fonott, a többi a - nálam - szokásos 0,18 monofil, abból is egy egyszerű H. Pellet valami. Biztos fogok vinni 0,13-0,19 monofil előkét is, de 0,04 fonott is lesz nálam, ha megtépne márna, az is igaz, hogy a fonott előkét ritkábban veszik felé !

holi

Danius

Hozzászólás Szerző: Danius » 2017.09.26. 21:07

holi írta:
2017.09.26. 18:40

Szia Dani !

Én sajnos egyre ritkábban pecálok feederrel, főleg folyóvizen, de az biztos, hogy a tavaszi DNHT-n a sok genya szösz a monofil főzsinórom gajravágta ~ 30-40 m hosszban, hiába nagy gyűrűs a DG nehézbombázó feederbot. Szerintem egyébként a 15-ös fonott is elég lehet, nincs szükség 20-asra ! Az erőgumi alap, mert sem az XXH bot, sem a fonott nem segít a puhaszájú keszeg kiszedéséhez vagy egy vékonyabb monofil előke megőrzésében, akár egy kicsit nagyobb keszeg esetén is ! Ha a mostani DNHT miatt kérdezed, ott egyébként csak a dobó lesz fonott, a többi a - nálam - szokásos 0,18 monofil, abból is egy egyszerű H. Pellet valami. Biztos fogok vinni 0,13-0,19 monofil előkét is, de 0,04 fonott is lesz nálam, ha megtépne márna, az is igaz, hogy a fonott előkét ritkábban veszik felé !

holi
Szia Holi!
Olyan gyakran, kimondottan keszegezni én sem feederezek, meg nem is szoktam annyira tudományosan előadni, de pont az efféle infók hiányoztak, máris sokat segítettél! :)
Pl az eszembe se jutott, hogy nem az előke szakadása, hanem a puha keszegszáj miatt tesz fel valaki erőgumit! :)
Amúgy nincs normális feederem ami elbírja az általam készített nehéz kosarakat, így vetem egy filléres, de viszonylag lágy spiccű 3m-es harcsázó botot, az lesz most a feederem. :) Meg viszek egy normális feedert is, ha nagyon finomkodni kéne. Amúgy igen, az Ordasi dolog miatt kérdeztem. Évi két lehetséges Dunai peca miatt nincs nehézbombázó arzenálom.

Danius

Sprinter

Hozzászólás Szerző: Sprinter » 2017.12.14. 22:48

Danius írta:
2017.09.26. 21:07
Amúgy nincs normális feederem ami elbírja az általam készített nehéz kosarakat, így vetem egy filléres, de viszonylag lágy spiccű 3m-es harcsázó botot, az lesz most a feederem. :) Meg viszek egy normális feedert is, ha nagyon finomkodni kéne. Amúgy igen, az Ordasi dolog miatt kérdeztem. Évi két lehetséges Dunai peca miatt nincs nehézbombázó arzenálom.

Danius
Szia Dani!

Mondjuk én még nem próbáltam, de volt egy régi nagy öregünk, aki csak 200 gr feletti kosarakkal bombázta a mély vizeket. :mrgreen:
Logikusnak tűnik. Én inkább szagos csalival csalom ki a márnákat a sekélyebb vizekbe. Cifra rák húsának nem tudnak ellenállni. ;)

Spr

Danius

Hozzászólás Szerző: Danius » 2017.12.16. 08:05

Sprinter írta:
2017.12.14. 22:48
Danius írta:
2017.09.26. 21:07

Danius
Szia Dani!

Mondjuk én még nem próbáltam, de volt egy régi nagy öregünk, aki csak 200 gr feletti kosarakkal bombázta a mély vizeket. :mrgreen:
Logikusnak tűnik. Én inkább szagos csalival csalom ki a márnákat a sekélyebb vizekbe. Cifra rák húsának nem tudnak ellenállni. ;)

Spr
Szia Spr!
Az a baj versenykörülmények közt mikor mindenki befelé hajigál, kint csak a gének jönnek.
Azóta beszereztem normális botot a feladatra. :) Nem mellesleg az alsó Tiszán is akad hely ahol a 180 Ft os kosár állt csak meg. És extra alacsony vízállásnál!

Danius

Válasz küldése