Hölgyeim !

Danius

Re: Hölgyeim !

Hozzászólás Szerző: Danius » 2022.09.20. 20:06

Jeszy írta:
2022.09.20. 08:06

Szia Dani!

Ott, abban a szállodában nem tűntél volna ki, maximum a személyzet idegeskedett volna, hogy takarítanának, de a magyar turista még mindig eszik. :)
Rengeteg kaja volt választékra és mennyiségre való tekintetben is és ha valami fogyóban volt, már rakták is fel a frisset. Szerintem ott extázisba kerültél volna, hogy nem győzöd enni, amit eléd hordanak... :lol:

Nincs nekem sem rutinom ilyen helyzetekhez, de hideg fejjel, gyorsan kellett reagálnom saját érdekemben is.
Tegnapelőtt reggel is komoly volt a helyzet, kis híján karcoltuk a bugyikat, ugyanis reggel hétre kértem egy taxit még szombaton este. A recepciós nagyképűsködött, hogy pár másodperc és a számítógépes rendszerük máris oda teremti a taxit. Mondom oké, majd lássuk! 8:15-től nyitott a kapu a reptéren, 8:45-kor indult a gép, a mallorcai reptér umva nagy, van vagy 3 kilóméteres, igaz, mozgójárdákkal, egyébként is elsőbbségi jegyünk volt, fast track-kal, tehát mindenütt soron kívül mehettünk, mégsem mertünk nagyképűsködni. Szóval 3/4 7-kor lementünk a recepcióra és jeleztem a hölgynek, hogy hozzuk előre azt a taxit! Háromnegyed óra múlva jött a taxi!! B+ már kezdtünk pánikolni... Amaz kint az utcán integetett minden taxinak, én bent pislogás nélkül hangoskodtam a recepcióssal, hogy le ne tegye azt a qurva telefont, amíg itt nincs egy taxi. Fél8-kor jött egy csaj és higgadtan mondta, hogy bocs, de eddig nem tudott jönni. Mondom oké, de most tíz perce van a tizenöt perces útra. Sikerült megfelelő hanglejtéssel mondanom neki, így átlag 120-szal mentünk végig, a rövid autópálya szakaszon meg 140-nel, így odaértünk. A reptéren rohanás volt, gyors vetkőzés, gyors öltözés, a kiírás szerint a C38-as qrva távoli kapunál volt a gép, nagy futás után a kapunál egy kishölgy benyögte spanyolul, hogy irány a reptér túlsó vége az A59-es kapu. Nem értettem a spanyolt és gyanús volt, hogy mindenki rohan, majd rákérdeztem angolul és utána mi is rohantunk a tömeg után. El tudod képzelni, hogy milyen csatakosak voltunk, mire átloholtunk a reptéren? Viszont az elsőbbségi sávba beálltunk és elsőkként szállhatunk be a gépbe...
Lassan higgadtunk le, de szerencsére a bugyi sem lett karcos. :)

Na, menjünk dolgozni, ne sztorizgassunk! :)

Jeszy
Szia Jeszy!
Hát ez így izgalmasan hangzik. :lol:
De minden jó ha a vége jó. A taxis helyében én is humva rémült lettem volna attól a hanglejtéstől. :D

Danius

Sprinter

Hozzászólás Szerző: Sprinter » 2022.09.20. 21:01

Jeszy írta:
2022.09.20. 07:50
Szia Sprinter!

Az utóbbi hetekben sok levelet küldtem és nem küldtem, az aktuális lelkiállapotom függvényében... a szervező irodának szerencsére sokat elküldtem, amikkel tudom bizonyítani az igazamat és az átb@ccást. De nem küldtem el azt, amelyikben burkoltan ugyan, de szerepel az összes édesanyjuk, a tanultságuk, az erkölcsi normáik meg úgy általában minden, amit népiesen pejoratívnak szokás minősíteni. :)
Egyébkét megnyugodtunk, pontosabban belenyugodtunk tegnap este, nem hiszem, hogy megnyugtatna újabb pár hónapos tortúra, fenyegetőzés, okoskodás, főleg, hogy a saját figyelmetlenségünknek is köszönhető, hogy nem vettük észre a trükköket.

Ezzel az informatikával kapcsolatban én is sokat küzdöttem Mallorca-n, semmi sem akart úgy működni, mint itthon. Eldöntöttük Amazzal, hogy nem viszünk ki semmi nagyobb készüléket a telefonjainknál, hiszen azon is mindent meg tudunk már csinálni. Egyrészt csak gond lett volna vigyázni rá (17€-ért volt széf a szálloda halljában, amibe szerintem be sem fért volna még egy nagyobb tablet se, nem hogy egy lap top), hordanunk kellett volna magunkkal, de a strandon például mi lett volna vele? Vettünk a decathlonban egy sup-os vízhatlan táskát, amibe mindenünket beletettünk, a telefonokat még egy-egy símítózáras tasakba és így is beleszivárgott a víz, meg egyébként is kényelmetlenebb volt ezzel a táskával fürdeni. De az applikációk egyike sem akart átállni kalandozóra és amit sikerült lefrissíteni, az is állandóan betegeskedett.

Nekem sikerült tegnap letudni az elmúlt hetet, sőt már előre is sikerült dolgoznom... lehet, hogy ez annyira nem is jó hír, mert lehetett volna több teendő is, emelendő a profitomat. :)

Legyetek jók, azért találjatok magatoknak dolgot, mert a dolog lehet, hogy nem talál meg benneteket! :)

Jeszy
Szia Jeszy!

Naponta több levelet küldök sajátmagamnak is! Ezek biztonsági mentések, ha bármi gond lenne, (mint múlt héten is) bármelyik gépen megtudom nyitni a táblázatokat és tudom folytani a munkát. :)
Csütörtökön megyek Fiamhoz a Nagybüdösfaluba egy kis segítségért. Céges ámítástechnikust leépítették, mondván: megy ez nektek, ha már 40 éve gépen dolgoztok. :lol:
Gyermekeim jobban megtanulták, mindig volt itthon PC. :)

Meg fogom rajzolni papírra is. Jön még majd annyi xar. Jó lesz áramszünet, gépfagyás, információ hiány esetére. :lol:

Egyetlen állandó a változás. Néhány dolgot elengedtem, így most régiúj tervekre is jut majd idő. :)

Spramunkamániás

Jeszy

Hozzászólás Szerző: Jeszy » 2022.09.21. 07:52

Sprinter írta:
2022.09.20. 21:01
[
Szia Jeszy!

Naponta több levelet küldök sajátmagamnak is! Ezek biztonsági mentések, ha bármi gond lenne, (mint múlt héten is) bármelyik gépen megtudom nyitni a táblázatokat és tudom folytani a munkát. :)
Csütörtökön megyek Fiamhoz a Nagybüdösfaluba egy kis segítségért. Céges ámítástechnikust leépítették, mondván: megy ez nektek, ha már 40 éve gépen dolgoztok. :lol:
Gyermekeim jobban megtanulták, mindig volt itthon PC. :)

Meg fogom rajzolni papírra is. Jön még majd annyi xar. Jó lesz áramszünet, gépfagyás, információ hiány esetére. :lol:

Egyetlen állandó a változás. Néhány dolgot elengedtem, így most régiúj tervekre is jut majd idő. :)

Spramunkamániás
Szia Sprinter!

Nekem szerencsére van egy rencergazdám, aki a cégnél is és itthon is rendszeresen szervizel, ment, fúr-farag, kábeleket húz-tol, ráadásul megfizethető áron. Igaz, mindig keletkezik új gond, de szerencsére távmunkában Szegedről is meg tud sok mindent oldani.
Mostanra egy komplett kamerarendszert, 3 wifi-t szerelt be, 7 tv-t kötött be erősítőkkel nálam a házba, plusz a kamerarendszernek és az okos tv-knek is van saját wifijeik, szóval van mit szervizelni, ráadásul olyan erős jeleket produkált, hogy a környezetünk rendszeresen kéri a jelszavakat. Most az egyik kamera vakult meg, plusz a sok visszanézegetéstől sűrűn lefagy (Amaz állandóan nézelődik, hogy mi van otthon a cicájával... :) ), ezeket kell most megoldani, én meg teljesen hülye vagyok hozzá. :)

Lányom is már ebben a számítógépes, okoseszközös világban szocializálódott, a munkáját (otthon) 3 monitoron végzi (a Bors-nál online szerkesztő), plusz a telefonokat is állandóan éli. De például ráírok mondjuk szerdán reggel, hogy mizu?, ha jó passzban van, akkor pénteken estére már vissza is ír, hogy minden rendben... :)

De már csak ilyen lesz / lett ez a világ, el kell fogadnunk ezt! Már oda jutottunk, hogy a redőnyöket sem a gurtnival húzgáljuk, hanem a telefonunkkal, a lakótér hőmérsékletét is hazafelé menet be tudom állítani, nehogy már otthon még meg kelljen várnom, hogy hűljön / melegedjen!? ? :roll: :)

Menjünk is dolgozni, mert minden pénzbe kerül!

Jeszy

Sprinter

Hozzászólás Szerző: Sprinter » 2022.09.22. 19:54

Jeszy írta:
2022.09.21. 07:52
Szia Sprinter!

Nekem szerencsére van egy rencergazdám, aki a cégnél is és itthon is rendszeresen szervizel, ment, fúr-farag, kábeleket húz-tol, ráadásul megfizethető áron. Igaz, mindig keletkezik új gond, de szerencsére távmunkában Szegedről is meg tud sok mindent oldani.
Mostanra egy komplett kamerarendszert, 3 wifi-t szerelt be, 7 tv-t kötött be erősítőkkel nálam a házba, plusz a kamerarendszernek és az okos tv-knek is van saját wifijeik, szóval van mit szervizelni, ráadásul olyan erős jeleket produkált, hogy a környezetünk rendszeresen kéri a jelszavakat. Most az egyik kamera vakult meg, plusz a sok visszanézegetéstől sűrűn lefagy (Amaz állandóan nézelődik, hogy mi van otthon a cicájával... :) ), ezeket kell most megoldani, én meg teljesen hülye vagyok hozzá. :)

Lányom is már ebben a számítógépes, okoseszközös világban szocializálódott, a munkáját (otthon) 3 monitoron végzi (a Bors-nál online szerkesztő), plusz a telefonokat is állandóan éli. De például ráírok mondjuk szerdán reggel, hogy mizu?, ha jó passzban van, akkor pénteken estére már vissza is ír, hogy minden rendben... :)

De már csak ilyen lesz / lett ez a világ, el kell fogadnunk ezt! Már oda jutottunk, hogy a redőnyöket sem a gurtnival húzgáljuk, hanem a telefonunkkal, a lakótér hőmérsékletét is hazafelé menet be tudom állítani, nehogy már otthon még meg kelljen várnom, hogy hűljön / melegedjen!? ? :roll: :)

Menjünk is dolgozni, mert minden pénzbe kerül!

Jeszy
Szia Jeszy!

Mint kiderült több sebből vérzik a rendszerem, nagy monitor és a régi PC kuka. Okostelót otthagytam, ami igényeim voltak nem lehet néhány óra alatt telepíteni. Nálam is bivalyerős a wifi és a sebesség 100 x lett, hogy januárban átléptem a Telekomhoz. Laptopom is kajak, 3 hónapos. 2 kis éji világításom és álkamera van az utca felé a teraszon, nem igényelnek karbantartást. :)

Amúgy meg kész vagyok az állandó variálgatástól, vissza hozom a régi szép időket, visszatérek a papíralapú statisztikához, oszt bekaphatják a szolgáltatók. Főnököm is rábólintott, sőt még egy papíralapút el kell kezdjek. :lol:

De most komolyan: Az új generáció ennyire felületes. Amit az okosteló az orruk elé rak, az édes kevés az igényességhez (a maximalizmushoz), de talán nem is igénylik... :roll:

Csak az van jól megcsinálva, amit magam csinálok. Ezért sosem unatkozom. :lol:

Spraguru

Jeszy

Hozzászólás Szerző: Jeszy » 2022.09.23. 07:51

Sprinter írta:
2022.09.22. 19:54
[
Szia Jeszy!
Szia Sprinter!
Sprinter írta:
Mint kiderült több sebből vérzik a rendszerem, nagy monitor és a régi PC kuka. Okostelót otthagytam, ami igényeim voltak nem lehet néhány óra alatt telepíteni. Nálam is bivalyerős a wifi és a sebesség 100 x lett, hogy januárban átléptem a Telekomhoz. Laptopom is kajak, 3 hónapos. 2 kis éji világításom és álkamera van az utca felé a teraszon, nem igényelnek karbantartást. :)
Sokszor mosolygok magamban azon, hogy az öregek, ha visszatérnének, mit csodálkoznának már, hogy az udvaron ha végigmegyek, mint egy fényorgona, villannak fel a lámpák, majd nemsokára lekapcsolódnak. Ha menni akarok valahova, csak gombokat nyomogatok, riasztok, kaput nyitok, a napelemekkel termelek áramot és bármikor, bárhonnan hazanézek, mi a helyzet otthon. :)
Nekünk a kábeltévével vannak gondjaink, mert még mindig nem nőtt fel a feladatához, hiába veszek erősítőket, két tévén nem tudom egyszerre ugyanolyan jó minőségben nézni az adást, mostanra talán az internet stabilizálódott, de semi esetre sem a kornak megfelelő szintű.
Sprinter írta:
Amúgy meg kész vagyok az állandó variálgatástól, vissza hozom a régi szép időket, visszatérek a papíralapú statisztikához, oszt bekaphatják a szolgáltatók. Főnököm is rábólintott, sőt még egy papíralapút el kell kezdjek. :lol:
Ezen már én is régen túl vagyok, mármint a gondolaton, hogy minden legyen kinyomtatva (is), meg elmentve is! Mindig vannak is mázsaszám papírhegyek körülöttem, de nekem jó így, hát legyen jó mindenkinek, nem? A múlt héten vettek is egy raklap nyomtató papírt és betolták az iroda elé, hogy észrevegyem... :lol:
Sprinter írta:
De most komolyan: Az új generáció ennyire felületes. Amit az okosteló az orruk elé rak, az édes kevés az igényességhez (a maximalizmushoz), de talán nem is igénylik... :roll:
Sajnos igen, ilyenek lettünk emberek. Átmegy a tiloson a telefonját nézve, mert abban jobban bízik, mint abban, amit a saját szemével lát, aztán meg van sértődve, ha halálra gázolják.
Biztosan meséltem már, hogy amikor még meg volt a strandcsúszdánk, a gyerekeket folyamatosan kérdezgettük, hogy tudnak e úszni. Ha azt mondták, hogy nem, akkor persze maximum szülői felügyelettel mehettek, ha azt mondták, hogy igen, akkor rendszeresen megkérdeztem, hogy már vízben is próbálták, vagy még csak az applikációban? :D
Nem fog ez sajnos jóra vezetni, mert a közeli jövőben nem lesz, aki meg tud majd fogni egy szerszámot, egy használati tárgyat anélkül, hogy ne töltene le rá valami használati ismertető programot. Majd jönnek a dédunokák fát hasogatni, de előtte egy félórása jutyub videón felkészülnek rá... :)
Sprinter írta:

Spraguru

Ugyan így gondolom én is, csak az én gondolatomban, nem te vagy megnevezve, hanem én! :) :D :lol:

Üdv:
Jeszy

Sprinter

Hozzászólás Szerző: Sprinter » 2022.09.26. 10:07

Jeszy írta:
2022.09.23. 07:51
Sprinter írta:
[
Szia Jeszy!
:)

Szia Sprinter!
Sprinter írta:
Sokszor mosolygok magamban azon, hogy az öregek, ha visszatérnének, mit csodálkoznának már, hogy az udvaron ha végigmegyek, mint egy fényorgona, villannak fel a lámpák, majd nemsokára lekapcsolódnak. Ha menni akarok valahova, csak gombokat nyomogatok, riasztok, kaput nyitok, a napelemekkel termelek áramot és bármikor, bárhonnan hazanézek, mi a helyzet otthon. :)
Nekünk a kábeltévével vannak gondjaink, mert még mindig nem nőtt fel a feladatához, hiába veszek erősítőket, két tévén nem tudom egyszerre ugyanolyan jó minőségben nézni az adást, mostanra talán az internet stabilizálódott, de semi esetre sem a kornak megfelelő szintű.
Sprinter írta:
Ezen már én is régen túl vagyok, mármint a gondolaton, hogy minden legyen kinyomtatva (is), meg elmentve is! Mindig vannak is mázsaszám papírhegyek körülöttem, de nekem jó így, hát legyen jó mindenkinek, nem? A múlt héten vettek is egy raklap nyomtató papírt és betolták az iroda elé, hogy észrevegyem... :lol:
Sprinter írta:
Sajnos igen, ilyenek lettünk emberek. Átmegy a tiloson a telefonját nézve, mert abban jobban bízik, mint abban, amit a saját szemével lát, aztán meg van sértődve, ha halálra gázolják.
Biztosan meséltem már, hogy amikor még meg volt a strandcsúszdánk, a gyerekeket folyamatosan kérdezgettük, hogy tudnak e úszni. Ha azt mondták, hogy nem, akkor persze maximum szülői felügyelettel mehettek, ha azt mondták, hogy igen, akkor rendszeresen megkérdeztem, hogy már vízben is próbálták, vagy még csak az applikációban? :D
Nem fog ez sajnos jóra vezetni, mert a közeli jövőben nem lesz, aki meg tud majd fogni egy szerszámot, egy használati tárgyat anélkül, hogy ne töltene le rá valami használati ismertető programot. Majd jönnek a dédunokák fát hasogatni, de előtte egy félórása jutyub videón felkészülnek rá... :)
Sprinter írta:

Spraguru

Ugyan így gondolom én is, csak az én gondolatomban, nem te vagy megnevezve, hanem én! :) :D :lol:

Üdv:
Jeszy
Szia Jeszy, Mega Akik!

KábelTV és a NET csúcs lett, mióta coaxon bejön a házba. A többihez nincs mit hozzá tenni, én is így látom (érzem). :)

Vége az aszálynak, tűzgyújtási tilalom feloldva. Duna, Ipoly árad. Föveny elöntve a kövezésig. Egész éjjel esett. :)

Szombaton volt a Börzsöny Ring, ingyenes biciklitúra, 110 km, 1500 nevező. Soha ennyi ebiciklit még nem láttunk. Már a biciklizés sem sport... :lol:

Sportoljatok, sok problémára jó az egészségen túl is. :lol:

Sprasportőrült

Jeszy

Hozzászólás Szerző: Jeszy » 2022.09.26. 13:04

Sprinter írta:
2022.09.26. 10:07

Szia Jeszy, Mega Akik!

KábelTV és a NET csúcs lett, mióta coaxon bejön a házba. A többihez nincs mit hozzá tenni, én is így látom (érzem). :)

Vége az aszálynak, tűzgyújtási tilalom feloldva. Duna, Ipoly árad. Föveny elöntve a kövezésig. Egész éjjel esett. :)

Szombaton volt a Börzsöny Ring, ingyenes biciklitúra, 110 km, 1500 nevező. Soha ennyi ebiciklit még nem láttunk. Már a biciklizés sem sport... :lol:

Sportoljatok, sok problémára jó az egészségen túl is. :lol:

Sprasportőrült
Szia Sprinter!

A mi kerékpárjaink lassan két éve lógnak a tartón, mozdítás nélkül... :lol:
Sportoljon az, akinek nincs más dolga! :)
Már a napi dolgaimban is a túlélésért küzdök... de eldöntöttem, túlélek mindent, még ha bele is döglök! :)

Jeszy

Sprinter

Hozzászólás Szerző: Sprinter » 2022.09.27. 07:46

Jeszy írta:
2022.09.26. 13:04
Szia Sprinter!

Már a napi dolgaimban is a túlélésért küzdök... de eldöntöttem, túlélek mindent, még ha bele is döglök! :)

Jeszy
Szia Jeszy!

Tekerjetek néha, hajtsd meg a bringád! Érted, hogy értem.... :lol: :lol:

Carpe Diem!

Spr

Jeszy

Hozzászólás Szerző: Jeszy » 2022.09.27. 13:32

Sprinter írta:
2022.09.27. 07:46
Jeszy írta:
2022.09.26. 13:04
Szia Sprinter!

Jeszy
Szia Jeszy!

Tekerjetek néha, hajtsd meg a bringád! Érted, hogy értem.... :lol: :lol:

Carpe Diem!

Spr
Szia Sprinter!

Értem, igen... :)

A tandem bicikli nincs a fogason, az rendszeresen gurul... néha már hegymenetnek tűnik, de tekerem, teli tüdőből! :)

Ismered a viccet?!

Ifjú házasok első napjai, férj:
- Tudod kicsi szívem, hogy még megboldogult legénykoromban sokat jártam focizni, focimeccsekre, kártyázni a haverokkal, szóval kérlek értsd meg, hogy kedden, csütörtökön este foci, hétfőn szerdán, pénteken este kártya, szombaton és vasárnap este kocsmázás a haverokkal, de nyugi, csak úgy lájtosan, semmi vadulás!

Feleség:
- Tudom drágám, emlékszem, persze. Semmi ellenvetésem sem a haverokkal, sem a hobbiddal, sem a programokkal kapcsolatban, talán annyit én is hozzá tennék, hogy itthon minden este vad, őrjítő szex lesz, akár itthon vagy, akár nem!

:lol:

Jeszy

Sprinter

Hozzászólás Szerző: Sprinter » 2022.09.28. 13:18

Jeszy írta:
2022.09.27. 13:32
Szia Sprinter!

Értem, igen... :)

A tandem bicikli nincs a fogason, az rendszeresen gurul... néha már hegymenetnek tűnik, de tekerem, teli tüdőből! :)

Ismered a viccet?!

Ifjú házasok első napjai, férj:
- Tudod kicsi szívem, hogy még megboldogult legénykoromban sokat jártam focizni, focimeccsekre, kártyázni a haverokkal, szóval kérlek értsd meg, hogy kedden, csütörtökön este foci, hétfőn szerdán, pénteken este kártya, szombaton és vasárnap este kocsmázás a haverokkal, de nyugi, csak úgy lájtosan, semmi vadulás!

Feleség:
- Tudom drágám, emlékszem, persze. Semmi ellenvetésem sem a haverokkal, sem a hobbiddal, sem a programokkal kapcsolatban, talán annyit én is hozzá tennék, hogy itthon minden este vad, őrjítő szex lesz, akár itthon vagy, akár nem!

:lol:

Jeszy
Szia Jeszy!

Igen ismerem. :lol: Ezt ma küldték:

Társkereső:

Megjelent egy hirdetés az egyik újság társkereső rovatában:
“Fiatal fekete nőstény férfi társaságot keres, származás nem számít. Csinosnak mondott lány vagyok, aki szeret játszani. Szeretem a hosszú erdei sétákat, szívesen utaznék a terepjáródban, elvihetsz vadászni, kempingezni, horgászni. Gyertyafényes vacsorákon a tenyeredből ennék. Simogass sokat és bánj velem szeretettel. Amikor hazaérsz, az ajtód előtt várlak, csak azt viselem, amit a természet adott. Hívd az 555-555-öt és kérd Daisyt.”
Ezután 15 ezer férfi találta magát abban a helyzetben, hogy az Atlantai Állatvédőkkel beszél telefonon egy 8 hetes Labradorról. :lol: :lol:

Sprahumorzsák :)

Válasz küldése